.


תיקי עור לנשים וגברים מהעורות הטובים בעולם  
החשמונאים 93 תל אביב


13 דרכים לזיהוי תיק עור מקורי


תיקים עשויים עור מקורי הם חלק כיתתי מאלה העשויים מזויפים. בכל פעם שאתם פותחים ארנק לשלם עבור תיק עור, דאגו שלא תטעו ותביאו מציאה הביתה! עם התפתחות הטכנולוגיה זה הופך להיות דילמה גדולה לזהות תיק עור אמיתי מעור מזויף. בסופו של דבר תיק עור אמיתי הוא סמל למעמד ואישיות, עור מזויף משקף דביקות.

לפני שאני מתחיל לתאר טריקים של אמן, הרשו לי לתת מעט מידע על סוגי העור. בייצור עור, הציון הטוב ביותר הוא עור מלא דגנים FULL GRAIN LEATHER , ואחריו עור טופ גריין TOP GRAIN, ואז עור התבואה המתוקן ולבסוף העור המפוצל בדרגה הנמוכה ביותר. לתיקים באיכות גבוהה משתמשים בעיקר בשלושה סוגי עור.

כאן אנו מציגים כמה טריקים מהירים לזיהוי תיק עור מקורי, כך שלא תשלמו בסופו של דבר עבור יהלומים ותיקחו הביתה אבנים נוצצות!

1. קצוות מחוספסים הוא המאפיין העיקרי של תיק עור אמיתי.
בדקו את שולי התיק. בתיקי עור מקוריים תמיד יהיו קצוות גסים מחוספסים ואילו בתיקים מזויפים ,יהיו קצוות מושלמים של פלסטיק או משהו סינטטי.

2. משטח לא מושלם צורח תיק עור אמיתי !
האם משטח תיק העור מרגיש כמו חלוקי נחל או גרגירים? עור אמיתי הוא בעל דפוס לא עקבי עם פגמים קלים. עור מזויף הוא אחיד עם נקבוביות מפוזרות באופן שווה אשר צועק מזויף! יתר על כן, עור אמיתי עשוי מעור בעלי חיים טבעי ובעל נקבוביות לא אחידות כמו שלנו.

3.בדיקת קמטים
כיצד להכיר תיק עור אמיתי על ידי Scratch & Press Test
בדיוק כמו עור אנושי, עור אמיתי הוא אלסטי ומשנה את צבעו בזמן מתיחה. כאשר מותחים עור אמיתי, תראו דפוסים מקומטים נעלמים ובאים כשמשחררים.עור מזויף לא מושפע וישמור על צורתו ונוקשותו.

4.בדיקת מים
עור אמיתי תמיד סופג לחות ואילו עור מזויף לעולם לא סופג מים ,אלא המים יישארו עליו. עור אמיתי יספוג מים תוך שניות ,המצביע על אמינותו.

5. מבחן צריבה לזיהוי תיק עור אמיתי.
עור אמיתי נשרף ? שום עור אמיתי לעולם לא נשרף !
למרות שאיננו ממליצים לבצע זאת, אך זהו רק מבחן מבדיל. אם הדלקתם גפרור מתחת לתיק העור הוא לא יתלקח ,אלא יפלוט פונג בשרני. ואילו  דמוי עור נשרף בלהבה ומייצר ריח של פלסטיק בוער.

6. בדקו את הגב והחורים שקיימים בתיק.
בחנו מקרוב את גב העור. אם החורים אינם אחידים ויש להם גימור זמש, אז התיק הוא מקורי. נהפוך הוא, למותגים המזויפים ,תופרים פיסת עור לתגית, מגובה בבד או פלסטיק. יתר על כן, חורים עגולים ואחידים הם בגידה !

7. מבחן מבנה: 
הסימן הגדול ביותר בין תיק עור מקורי למזויף הוא האיכות הכוללת. כאשר הנחתם את שניהם , תיק העור האותנטי יהיה חסון בהרבה, מובנה וזקוף. העור המזויף לא יעמוד ישר; ישאר מקופל, ולא יהיה מובנה.

8.ריח כדי לזהות תיק עור מקורי.
השתמשו בחוש הריח שלכם כדי לבדוק את מקורות תיקי העור. עור אמיתי תמיד מריח 'עור' גם אם הוא מטופל ! בעוד עור מזויף, תמיד מריח מפלסטיק או סינטטי.

9.מבחן רוכסן של תיק עור מקורי.
רוכסנים, תגים וחגורות הם תוספים שמוסיפים יוקרה לתיקי עור אמיתיים. רוכסן חלק הוא המזכרת האידיאלית של תיק עור מקורי  ,ואילו רוכסן קשה שנאבק מעיד שהוא מזויף.

10.סיפור החום של תיק עור.
אם תיק העור שלכם מעניק תחושה חמימה וחמימה אז מזל טוב יקיריי .יש לכם תיק עור אמיתי. אתם יכולים לזהות בקלות את ההבדל בין מזויף למקור עם המגע , תיק מזויף ייתן מגע קר ותרדמת. כאשר מגיע למשקל, תיק עור מקורי יהיה כבד מכיוון שיהיו בו אבזמים, רוכסנים ושאר אביזרים באיכות גבוהה. מצד שני, עור מזויף יהיה קל במשקלו עם אביזרים באיכות ירודה.

11. קנו ממוכר מוכר.
יקריי ,הרוב  לא מקצועיים ונדרש תרגול כדי להבדיל בין אמיתי למזויף. אני מציע לכם להוציא את המזומנים שהרווחתם קשה ולקנות ממוכר וחנות אמינים.

12.התמקדו בתווית.
בראש ובראשונה הדבר שיש להסתכל בתיק עור הוא התוויות. לאחר מכן בדקו  אם החומרה מצופה זהב? ואם כל התגיות נכונות ותואמות ?

13.עור אמיתי תמיד יקר.
אם קיבלתם אור ירוק מהבדיקה הראשונית בדקו את תג המחיר. תיק עור אמיתי הוא תמיד משחק יקר ולא תמצאו משהו סביר מדי. אף חנות לא תמכור את תיקי העור שלהם בחצי מחיר ותפסיד.

אימרו לא לתיקי עור מזויפים !

רחובות מפורסמים מוצפים בזיופי לואי ויטון והרמס. קל להעתיק את הסגנון והעיצוב של מותגים גדולים, אך אי אפשר לחקות את איכות היוקרה שלהם.גם אם אנו חושבים מנקודת האנושות, זייפנים מייצרים את מרכולתם במפעלים לא מוסדרים ומעסיקים ילדים בתנאי עבודה לא נאותים כדי לחסוך בעלויות.

אתם לא חושבים שמגיע לכם תיק עור יוקרתי אמיתי לפני שאתם יוצאים מהבית ?

מילים אחרונות: המראה האמיתי של תיק עור מקורי הוא בגלל החוסן, המשיכה המעודנת והקלאסית שלהם,ולבסוף: או שאוהבים אותם או שלא. בהחלט אין נכון או לא נכון. זו רק שאלה של טעם אישי.

עבור אחדים זה מרגיש מיותר להשקיע בתיק עור יוקרתי,עבור אחרים..... תיקי עור יוקרתיים הם חותמת של יוקרה, אינדיבידואליות ואוסף שגורם לגאווה.